top of page

ZPĚVÁK, PEDAGOG, DABÉR
KDO JE TOMÁŠ TRAPL?

Tomáš Trapl zpěvák s mikrofonem

Vystudoval operní zpěv (Konzervatoř v Praze, HAMU).

 

Svou uměleckou dráhu začal roku 1986 s jazzovým vokálním souborem Dobrý večer Quintet, s art-rockovou kapelou Beatover a se „šramlem“ Pražský pouťový orchestr.

 

Deset let účinkoval v divadle SEMAFOR v muzikálech Jiřího Suchého např. Výhybka, Kytice, Nižnij Novgorod aj.

 

Jako člen mezinárodní společnosti Artists for Prague ztvárnil v angličtině hlavní role v muzikálech The Fantasticks (Matt), Pippin (Pippin), A Christmas Carol aj.

 

Od roku 1992 vystupuje v pražských muzikálech.

Tomáš Trapl frontmen skupiny Dolmen

Daboval mnoho postav ve většině kreslených seriálů Walta Disneyho: Lví král I., II. III. (Timon), Pocahontas, Alenka v říši divů, Zvoník u Matky Boží I., II. (Quasimodo), Goofy na výletě (Goofy), Labutí princezna (princ), Princ egyptský (Mojžíš), Medvídek Pú (Tygr), Popelka, Timon & Pumba, Příšerky s.r.o. (Mike Wasowski), Na vlásku aj.

 

V letech 1996 - 2006 byl frontman rockové skupiny DOLMEN.

 

V letech 2007-2009 hostoval v Národním divadle v jazzové opeře Dobře placená procházka (Suchý/Šlitr) v roli Advokáta , kterou režíroval Miloš Forman.

 

V roce 2009 se zúčastnil televizní soutěže "DUETY, KDYŽ HVĚZDY ZPÍVAJÍ", kde v tandemu s herečkou Janou Bouškovou vybojovali bronzovou pozici.

Tomáš Trapl zpěvák a dabér

V letech 2012 - 2020 učil zpěv také na pražské DAMU.

Od roku 1998 působí také jako pedagog na hereckém oddělení Konzervatoře v Praze, kde učí interpretaci a zpěv a kde též vyprodukoval absolventská představení Dobře placená procházka, Kancelář, Výprodej, Kytice, na kterých se i autorsky podílel. Hudebně se též podílel na dalších představeních (Muž sedmi sester, Léto a dým, Oidipus Rex, Žádná - celá - nekonečno, Malované na skle, Roztomilý člověk, Baron ve větvích, Nebezpečné vztahy, K pošeptání, Balada pro banditu, Krvavá Henrietta, Zpívající Benátky, Pěna dní, Helgův život,..).

bottom of page